Azaleea Business HR selecteaza pentru clientul sau, grup de firme cu capital privat exclusiv roman, cu o vechime de peste 20 de ani in domeniul constructiilor civile, drumuri si poduri.

Departamentul financiar – contabilitate este in cautarea unei noi colege, atrase de munca in echipa, costiincioasa, atenta la detalii, interesata de dezvoltare profesionala si perfectionare.

Calitatile necesare:

– foarte bune cunoştinţe de utilizare a PC-ului (MS-Office, Excel, Word, Internet) si Winmentor;

– cel putin studii medii in domeniul economic ;

– minimum 1 an de experienţă într-un post similar (contabilitate primara, gestionarea documentelor contractuale si financiare, gestionare baze de date, redactarea pontajelor si evidenta concediilor medicale/de odihna);

-capacitate de analiză, selecţie şi corelare a datelor, auto-verificare;

– limba engleza constituie avantaj;

Responsabilitati detaliate ale angajatului:

– întocmirea si inregistrarea tuturor documentelor contabile documentelor primare in programul Winmentor (receptii, facturi vanzare, registrul de casa, extrase banca, consumuri, pontaje, evidenta concedii CM, Co,.adeverinte personal, deconturi, etc);

– urmarirea si intocmirea contractelor:  intocmire anexe, verificarea semnaturilor, datelor , etc. inainte de arhivare

–  facturare in baza contractelor si/sau comenzilor ferme

–  corelarea şi ajustarea stocului din depozite, din punct de vedere cantitativ şi calitativ, în funcţie de suplimentările / diminuările comenzilor.

–  intocmire rapoarte comerciale Winmentor (situatii importuri, vanzari, consumuri, etc.)

–  evidenta stocuri depozit

–  evidenta materialelor pe gestiuni proiecte (raportat la anexa detalita a contractului)

–  urmarire scadente furnizori si clienti;

– relationare cu colaboratorii firmei;

– participarea la controale din partea instituţiilor de stat.

–  gestionare baze de date in Excel

Ce oferim:

Un job pe termen lung, intr-o echipa de profesionisti, impreuna cu care sa te dezvolti, o companie mare, stabila, ce activeaza intr-un domeniu in plina dezvoltare

Tagged as: , ,

Despre Azaleea Business HR

Azaleea Business HR http://consultantahr.ro/azaleea-business-hr/ selecteaza in numele clientului sau grup de constructii in domeniul constructii civile, drumuri si poduri.