Exella Europe, lider pe piata est-europeana in domeniul fotogravurii chimice / fotodecupajului in metal, angajeaza INGINER CHIMIST.

Cerinte:

– studii superioare de specialitate finalizate;
– cunostinte operare PC (pachetul MS Office);
– experienta intr-o pozitie similara constituie un avantaj;
– dorinta de perfectionare si dezvoltare profesionala;
– persoana organizata.

Responsabilitati:

– analizeaza chimic diverse loturi de substante folosite in procesul de productie;
– semnaleaza conducerii situatiile in care substantele chimice nu corespund calitativ/cantitativ procesului de productie;
– trimite spre comanda substantele chimice necesare procesului de productie;
– realizeaza rapoarte privind utilizarea substantelor chimice in procesul de productie;
– realizeaza rapoarte de productie pe care le va prezenta periodic conducerii societatii;
– calculeaza reteta de fabricatie pentru fiecare produs realizat;
– urmareste incadrarea in consumurile specifice a materiilor prime pentru fiecare produs ce urmeaza a fi realizat;
– completeaza fisele de productie in programul informatic al societatii;
– propune solutii de imbunatatire a procesului de productie;
– raspunde de substantele chimice existente in depozitul societatii;
– realizeaza etichetarea corespunzatoare a substantelor chimice (atat a materiilor prime, cat si a deseurilor).

Oferim pachet salarial atractiv, oportunitati de promovare, precum si sansa de a lucra alaturi de o echipa tanara, dinamica si profesionista.